AktualnościMsze św.NabożeństwaOgłoszeniaSakramentyKultGrupyGaleria

PogrzebCmentarzKapłaniHistoriaKaplicaKontaktArchiwumLinki

AKTUALNOŚCI
Dzień chorych

Jak co roku w okolicach święta Podwyższenia Krzyża Świętego przeżywaliśmy w parafii dzień chorych. W piątek 14 września 2018 r. o godz. 1600 w kaplicy w Murzynowie Leśnym, a w sobotę 15 września 2018 r. o godz. 1000 w kościele w Nietrzanowie ks. proboszcz odprawił Mszę św. w intencji chorych i starszych. Po homilii udzielany był sakrament namaszczenia chorych.

Po zakończonej Eucharystii odbyło się spotkanie przy kawie i cieście.więcej zdjęć tutaj

Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

Dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny w środę 5 września 2018 r. na Mszy św. o godz. 1800.

Dzieci idące pierwszy raz do szkoły, przyniosły ze sobą tornistry i przybory szkolne, które po krótkiej homilii zostały poświęcone.

Po Mszy św. podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modliliśmy się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów.


Msza św. dziękczynna za tegoroczne żniwa

W niedzielę 2 września 2018 r. na Mszy św. o godz. 1030 dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne żniwa i plony, modląc się także za wszystkich rolników.

Reprezentujące poszczególne wioski delegacje z wieńcami żniwnymi weszły uroczyście do kościoła. Wieńce ustawiono przed ołtarzem, a po homilii zostały poświęcone.

więcej zdjęć tutaj


Zakończenie prac przy naprawie muru

W sobotę 1 września 2018 r. zakończyły się prace budowlane, mające na celu postawienie nowego muru okalającego kościół od strony północnej.


Odpust ku czci św. Maksymiliana

W niedzielę 19 sierpnia 2018 r. przeżywaliśmy jak co roku odpust ku czci  św. Maksymiliana Marii Kolbego – patrona kaplicy w Murzynowie Leśnym, którego liturgiczne wspomnienie przypada 14 sierpnia.

O godz. 1400 wierni uczestniczyli we Mszy św., którą celebrował i homilię wygłosił ks. kan. Janusz Śmigiel – proboszcz parafii kolegiackiej w Środzie Wlkp., a zarazem dziekan dekanatu średzkiego.

Po Mszy św. odmówiona została litania ku czci św. Maksymiliana, a następnie odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół placu pielgrzyma.

Po części liturgicznej parafianie wraz z honorowym gościem i ks. proboszczem spotkali się w sali obok kaplicy przy kawie i placku.

Ks. proboszcz składa lokalnej społeczności wyrazy serdecznego podziękowania za przygotowanie odpustu i poczęstunku, jak również za wszelką pomoc i ogromną życzliwość.

więcej zdjęć tutaj


Pamięć o poległych

Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej przypadająca 15 sierpnia 2018 r. to zarazem święto Wojska Polskiego. Tego dnia modliliśmy się za poległych podczas wojny w 1920 r.

Po sumie o o godz. 1030 wierni przeszli wraz z celebransem pod tablicę upamiętniającą ofiary wojny polsko - bolszewickiej z naszej parafii. Tam wspominając poległych, polecaliśmy ich miłosierdziu Bożemu.


Święcenie pojazdów mechanicznych

Z okazji 19. Tygodnia św. Krzysztofa - patrona kierowców, który trwał od 22 do 29 lipca 2018 r., modliliśmy się za kierowców i uczestników ruchu drogowego.

Obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów odbył się w sobotę i niedzielę 28/29 lipca 2018 r. przed kościołem i kaplicą.

Słowa podziękowania dla strażaków z OSP w Brodowie i Murzynowie Leśnym, którzy kierowali ruchem.

więcej zdjęć tutaj


Rekolekcje dla scholi

Od niedzieli 8 lipca do środy 11 lipca 2018  r. dzieci ze scholi z Murzynowa Leśnego wraz z ministrantami uczestniczyli w rekolekcjach zorganizowanych w Domu Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu.

We wtorek 10 lipca 2018 r. grupę odwiedził ks. proboszcz, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy sióstr.

Podczas rekolekcji uczestnicy odwiedzili pobliski Kórnik, płynęli statkiem i zwiedzali okolicę.

więcej zdjęć tutaj


Pielgrzymi w Murzynowie Leśnym

W sobotę 7 lipca 2018 r. w kaplicy Murzynowie Leśnym gościliśmy pielgrzymów Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którzy o godz.. 900 uczestniczyli we Mszy św.  Po liturgii pątnicy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez miejscowych parafian.


Naprawa muru

W środę 4 lipca 2018 r. rozpoczęły się prace budowlane związane z naprawą części muru okalającego kościół, usytuowanego na prawo od głównego wejścia po stronie północnej.

Cztery przęsła muru zostały wpierw rozebrane. Następnie wykonano wykop pod tzw. ławy fundamentowe oraz zbrojenie, zalane betonem.

Kolejny etap prac to odbudowa muru na stabilniejszym niż dotąd fundamencie.

więcej zdjęć tutaj


Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W środę 27 czerwca 2018 r. przeżywaliśmy odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, której obraz czczony jest w naszym kościele już 116 lat.

Mszy św. odpustowej o godz. 1800 przewodniczył ks. Jacek Leśniewski – proboszcz z parafii pw. św. Wawrzyńca w Zaniemyślu.

Po Mszy św. przy bocznym ołtarzu odprawiona została nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie wierni przeszli w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

więcej zdjęć tutaj


Zakończenie oktawy Bożego Ciała

W czwartek 7 czerwca 2018 r. Mszą św. z procesją do czterech ołtarzy zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. W kaplicy w Murzynowie Leśnym o godz. 1600, a w Nietrzanowie o godz. 1800. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, zgodnie z tradycją, poświęcone zostały wianki.

więcej zdjęć tutaj


Boże Ciało

W czwartek 31 maja 2018 r. przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Swoją obecnością zaszczycił naszą wspólnotę parafialną ks. Bartosz Rajewski, z parafii pw. św. Wojciecha w Londynie.

Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy przez Nietrzanowo wyruszyła po Mszy św. o godz. 900, z udziałem przedstawicieli grup duszpasterskich, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej, dziewczynek sypiących kwiatki i dzieci pierwszokomunijnych.

W Murzynowie Leśnym Msza św. Msza św. z procesją do czterech ołtarzy rozpoczęła się o godz. 1630.

więcej zdjęć tutaj


Nabożeństwo majowe w Pierzchnie

W niedzielę 27 maja 2018 r. o godz. 1900 przy figurze Matki Bożej w Pierzchnie odbyło się nabożeństwo majowe.


Rocznica I Komunii św.

W niedzielę 27 maja 2018 r. na Mszy św. o godz. 1030 obecne były dzieci, które przeżywały rocznicę przystąpienia do Komunii św.

Dzieci wprowadził do kościoła ks. proboszcz w asyście służby liturgicznej. Po homilii odbyło się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych z zapalonymi świecami.

Po zakończonej liturgii dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki oraz słodycze.

więcej zdjęć tutaj


Niedziela z misjonarzem

W uroczystość Przenajświętszej Trójcy, przypadającą w niedzielę 27 maja 2018 r. gościliśmy ks. diakona Jarosława Wiśniewskiego, przebywającego obecnie na misjach w Boliwii. W czasie Mszy św. opowiadał o swoich misyjnych doświadczeniach wśród boliwijskich Indian.


Biały Tydzień

Dzieci które 20 maja 2018 r. przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej przeżywały Biały Tydzień, gromadząc się od poniedziałku do piątku na Mszach św. z nabożeństwem majowym.

W tym czasie otrzymały pamiątki przyjęcia Komunii św., dziękowały Bogu za rodziców i dziadków oraz przyniosły do poświęcenia Pismo Święte.

W środę 23 maja 2018 r. dzieci uczestniczyły w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, gdzie w południe uczestniczyły we Mszy św. w bazylice. O godz. 1500 natomiast odmówiły z pielgrzymami koronkę do Bożego Miłosierdzia i wyruszyły w drogę powrotną, w której we Wrześni zatrzymały się w popularnym i chętnie odwiedzanym przez dzieci barze szybkiej obsługi.

więcej zdjęć tutaj


Nabożeństwo majowe w Szlachcinie

W niedzielę 20 maja 2018 r. o godz. 1900 przy figurze Matki Bożej w Szlachcinie odbyło się nabożeństwo majowe.


Pierwsza Komunia św.

W niedzielę 20 maja 2018 r. czterdzieścioro troje dzieci przystąpiło do I Komunii św.

Dzieci uczestniczyły we Mszy św. o godz. 1030 wraz ze swoimi rodzicami, chrzestnymi, dziadkami i gośćmi. W darze ołtarza rodzice dzieci ufundowali nowe wydanie Lekcjonarza mszalnego - cztery komplety po pięć tomów.

więcej zdjęć tutaj


Nabożeństwo majowe w Brodowie

W niedzielę 13 maja 2018 r. o godz. 1900 przy figurze Matki Bożej w Brodowie odbyło się nabożeństwo majowe.


Nabożeństwo majowe w Nietrzanowie

W niedzielę 6 maja 2018 r. o godz. 1900 odbyło się nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej w Nietrzanowie.


Imieniny proboszcza

W sobotę 5 maja 2018 r. parafianie z Murzynowa Leśnego i okolic składali ks. proboszczowi życzenia imieninowe.

W niedzielę 6 maja 2018 r. w Nietrzanowie przedstawiciele parafii, scholi i Wspólnoty Żywego Różańca również pamiętali o swoim proboszczu.

Po sumie ks. proboszcz zaprosił wszystkich na kawę i placek do ogrodu przy plebanii.

więcej zdjęć tutaj


Nabożeństwo majowe w Miąskowie

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 3 maja 2018 r. odbyło się nabożeństwo majowe o godz. 1900 przy dębie na starej drodze z Miąskowa do Nietrzanowa.


Święto strażaków

W czwartek 3 maja 2018 r. na Mszy św. o godz. 1030 obecna była co roku Ochotnicza Straż Pożarna z Brodowa, Miąskowa, Murzynowa Leśnego i Szlachcina. Strażacy w przeddzień wspomnienia św. Floriana, swojego patrona, dziękowali Bogu za otrzymane łaski, prosili o błogosławieństwo i polecali swoich zmarłych kolegów.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie w ogrodzie przy plebanii, gdzie można było zjeść grochówkę z kotła, wypić kawę i zjeść ciasto domowego wypieku.

więcej zdjęć tutaj


Na stronie istnieje możliwość przesyłania intencji na nowennę do NMP Nieustającej Pomocy. (patrz zakładka Nabożeństwa)


Potrzebujesz modlitwy?

Wejdź na stronę http://www.zyciezakonne.pl/kontakt/prosby-i-pytania/ i wpisz intencję


Warto poczytać, warto obejrzeć

Adam Chmielowski. Brat Albert. 7 obrazów z życia
https://www.youtube.com/watch?v=yGpRJ4mlUIc

Most nadziei
http://www.youtube.com/watch?v=PPOKF6wTxTo

Poruszający film
http://www.youtube.com/watch?v=M3Jl7uXtICA

Miernik dobra
http://www.youtube.com/watch?v=q6eJBpmwT6g&feature=player_embedded

Katoliczka w sądzie (włącz napisy, obejrzyj do końca)
http://www.youtube.com/watch?v=wakl69xds5Q#t=40

Nowoczesna edukacja
https://www.youtube.com/watch?v=IbX4Vq0st4I


Strona główna


sstrona istnieje od 1.03.2011

osób oline:

wejść:

wyświetleń:

ostatnia aktualizacja:
 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o celu ich wykorzystania tutaj.